Prodejna

Družba 1180/8
763 31 Brumov - Bylnice

Provozní doba

Po-Pá:
8:00-17:00h

Sobota:
8:00-11:00h

Kontakt

tel/fax: 577 331 495
mobil: 731 495 597

Montáž a servis satelitů

tel.: 603 189 721

Přijímáme platby kartou

VISA Elektron VISA MasterCard Maestro

Prodej na splátky

Prodej na splátky

Klimatizace

Klimatizace (označované zkratkou AC z anglického air conditioning) je zařízení pro úpravu vzduchu v celých budovách či jednotlivých místnostech. Jedná se především o tepelnou úpravu vzduchu pro lepší komfort a hygienické podmínky obyvatel klimatizovaného prostoru.

 

Splitové jednotky

Split systém je nástěnná klimatizační jednotka, složená z vnitřní a  venkovní jednotky, které jsou spolu propojeny rozvody chladiva. Díky rozdělení klimatizační jednotky na dva díly se předchází potížím s hlukem v klimatizované místnost. Vnitřní jednotku, ve které je tichý ventilátor, chladič (výparník) a filtr vzduchu, umísťujeme v místnosti na zeď. Venkovní díl (zvaný též kondenzační jednotka) obsahuje kompresor, ventilátor a kondenzátor (výměník). Proces chlazení spočívá v přenosu tepla z vnitřního prostoru do venkovního. Split systém dodáváme v provedení ON/OFF nebo s inverterem.

 

On/Off

Inverter

Již velmi dlouho jsou na trhu klasická zařízení s kompresory, které mají konstantní otáčky, protože jsou vybaveny standardními asynchroními     motory. Plynule regulovat  výkon  klimatizace
a tepelného čerpadla lze však jen změnou otáček kompresoru Klasická (ON/OFF) klimatizace chladí/topí vždy na plný výkon, a to jen do chvíle, než je dosaženo nastavené teploty. Poté se kompresor vypne a zapne se naplno opět při změně nastavené teploty. Toto opětovné spouštění kompresoru má přitom na svědomí vyšší odběr elektřiny a tím o něco menší ekonomičnost provozu. Naopak výhodou těchto klimatizačních jednotek je jejich pořizovací cena.

Klimatizace s inverterem reguluje plynule nejen výkon, ale i příkon podle aktuální potřeby  chlazení.  Jednotka  chladí/topí    nepřetržitě a při dosažení žádoucí teploty dojde automaticky ke snížení výkonu a udržuje se nastavená teplota. Tato technologie dokáže snížit spotřebu energie až o 30% oproti klasické (ON/OFF) technologii. Použitím invertoru je rozměrově menší kompresor. Invertorový kompresor je přibližně poloviční oproti konvenčnímu stejného výkonu, je však výrobně náročnější a dražší. Má-li být klimatizace provozována ekonomicky, je třeba mít jednotky v provozu alespoň 5 hodin denně.

   

 

Zajišťujeme také odbornou montáž a pomůžeme s výběrem správného zařízení přesně pro Vaše potřeby.

 

Pro montážní firmy nabízíme velkoobchodní spolupráci. Nabízíme kompletní velkoobchodní nabídku klimatizací LG a Samsung. Velkoobchodní ceny poskytujeme na vyžádání dle konkrétní poptávky.

                                                              

 

Copyright © ŠBB Elektro   |   Kontakty   |   Login   |   tvorba webových stránek & hosting by NOTIF s.r.o.