KÁVA

Kávu mají rádi lidé po celém světě. Je to součást našich životů, hnací síla všedních dnů, začátek přátelství, lásky i milostných příběhů.

Díky pákovým nebo plně automatickým kávovarům si můžete připravit dokonalou kávu přímo u vás doma.

Nezáleží však jen na kávovaru, ale potřebujete k němu i dobrou praženou zrnkovou kávu. U nás na prodejně Elektro Šindler najdete velký výběr různých typů kávy.  Záleží jen na Vás jaké dáváte přednost.

Káva Arabica

Kávovník typu Arabica je náročnější na pěstování, vyžaduje více péče i lepší podnebí – to se  promítá do ceny, která je výrazně vyšší. Oproti Robustě se vyznačuje mnohem lepším aroma i samotnou chutí. Zajímavostí také je, že oproti robustě obsahuje cca poloviční množství kofeinu.

Káva Robusta

Kvalita robusty je výrazně nižší, má často velmi zemitou, pro někoho až nepříjemnou chuť. Druhým výrazným rozdílem je cena, která je cca poloviční vůči kávovníku typu arabica – to má své opodstatnění. Nicméně na kávě typu robusta není nic špatného, díky svému vyššímu obsahu kofeinu má zvýšené povzbuzující účinky – je vhodná pro pořádné „nakopnutí“. Milovníci kávy si na ní ovšem pochutnávají jen velmi zřídka. Je však dobře využitelná jako životabudič.

Výběr je tedy na Vás – pokud patříte mezi gurmány a rádi si dopřejete vysoce kvalitní kávu, kterou si vychutnáte pro její chuťové nuance a jemnost – nelze jinak než doporučit kávu druhu Arabica. Pokud ovšem patříte mezi tu část populace, která kávu užívá pouze jako jakýsi stimulant v podobě dodávky kofeinu, tak káva druhu Robusta určitě není špatnou volbou.